Vizuālā testēšana

 

 

Vizuālā testēšana (VT) ir nesagraujošās testēšanas metode, kas tiek izmantota, kā līdzeklis dažādu virsmas neatbilstību atklāšanai un izpētei, piemēram, korozija, piesārņojums, virsmas apstrāde, kā ari savienojumu virsmas (piemēram, metināto, lodēšanas, blīvējamo, līmējamo). Vizuālā testēšana ir visplašāk pielietotā metode, virsmas plaisu  konstatēšanai un novērtēšanai, kas ir īpaši svarīgi, jo ir saistītas ar struktūrālās problēmas veidošanās mehānismu.

 

 

 

 

Pat tad, kad  tiek izmantotas citas nesagraujošās testēšanas metodes, lai noteiktu virsmas defektus, vizuālā testēšana bieži vien sniedz noderīgu papildinājumu. Piemēram, virpuļstrāvas testešanas procesā, vizuālo testešanu bieži veic, lai verificētu un precīzāk noteiktu virsmas nepilnības. Ņemot vērā dažādas virsmas nepilnibas, ko var noteikt ar vizuālās testēšanas palīdzību, izmantojamo pārbaudes līdzekļu  un paņēmienu veidi var būt dažādi, atkarībā no izstrādājuma un nepilnību veida, kas tiek novēroti.

 

Vizuālā testēšanā izmanto daudzveidīgu iekārtu klāstu, sākot no pārbaudes ar neapbruņotu aci līdz izpētei ar mikroskopu, skrambu dziļuma mērījumiem, smalki pulētām virsmām, un virsmām kuras pārklājas.