Testēšana ar magnetogrāfiju

 

Testēšana ar magnētiskām daļiņām (MT) ir nesagraujošās  testēsanas metode ar kuru var atklāt virsmas un zemvirsmas indikācijas  feromagnētiskiem materiāliem. Kad testējamais paraugs vai daļa no tā, tiek magnetizēta, magnētiskās daļiņas koncentrējās vietās, kur atrodās virsmu vai zemvirsmu indikācijas. Indikāciju izvietojums ir perpendikulārs magnētiskā lauka virzienam. Šīs metodes industriālā pielietošana ir: ienākoša pārbaude, galīgā pārbaude, pārbaudeizgatavošanāsprocesā un kvalitātes kontroles laikā, transporta industrijas apkopes un kapitālā remonta laikā, iekārtu un mehānismu tehniskās apkopes laikā, kā arī lielgabarīta komponentu pārbaude.

 

 

 

Procesā testēšanu ar magnētiskām daļiņām izmanto ne tikai pēc principa jo agrāk-jo labāk, bet arī galīgajā pārbaudē , lai nodrošinātu to, ka neatbilstošās indikācijas, kas atklātas iepriekš, ir pilnībā izlabotas. Testēšana ar magnētiskām daļiņām ir jūtīga virsmas un zemvirsmas (dziļumā līdz 2 mm) plaisu atklāšanai feromagnētiskos materiālos. Testēšana var uzrādīt plaisas, kas ir pietiekami lielas, lai būtu redzamas ar neapbruņotu aci, bet plaisas ar lielu atvērumu var neattēloties skaidri, jo tiek zaudēta magnētisko daļiņu savstarpējā saikne.

 

 

Magnētisko daļiņu indikācijas attēlojās uz testējamās virsmas un ir aktuālās indikācijas magnētiskā bilde. Kvalificēti operatori var pamatoti novērtēt plaisu dziļumu ar piemērotu magnētisko daļiņu pulveri un pareizu magnetizēšanas tehniku. Praktiski neeksistē ierobežojumi pārbaudāmo detaļu izmēram un formai. Parasti nav nepieciešams papildus virsmas attīrīšana, un plaisas aizpildītas ar svešķermeņiem  var atklāt.